תכנון תפריט קייטרינג לחתונה בצורה הנכונה מאוד חשוב להצלחה של החתונה כי האורחים תמיד קובעים את ההנאה שלהם בחתונה על סמך האוכל שהוגש להם. אז אם אתם רוצים לקחת את ההחלטות הנכונות כשאתם מגדירים עם השף את תפריט החתונה, עליכם לזכור מספר דברים.

לאחר שמצאתם חברת קייטרינג מקצועית לחתונה, העבודה שלכם לדאוג לשביעות רצון האורחים שלכם לא מסתיים כאן. אתם צריכים ביחד עם שף חברת הקייטרינג להחליט על תפריט החתונה שיוגש לאורחים. חשוב שכאשר אתם פוגשים את השף של חברת הקייטרינג להתאים את תפריט החתונה תעלו בפניו מספר נושאים להבטחת תפריט קייטרינג איכותי בחתונה:

מהו מספר האורחים בחתונה?

ללא ספק אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לשים לב אליו כאשר מגדירים תפריט קייטרינג לחתונה הוא מספר המוזמנים הצפויים להיות בחתונה. גם אם אתם לא יודעים מספרים מדויקים של כמות הקהל זה יהיה מאוד שימושי לחברת הקייטרינג לדעת פחות או יותר מהו גודל הקהל בחתונה בכדי לסייע לכם לקבוע תפריט מנות. חתונות קטנות אומרות שאתם יכולים להרשות לעצמכם להיות קצת יותר הרפתקנים וראוותניים עם המנות המוגשות בחתונה, ניתן להשקיע יותר עבור כל סועד, ובעוד שבחתונות גדולות מומלץ להיות יותר שמרני בכדי לרצות את כולם.

התאמה של תפריט החתונה לעונה

כל הזוגות רוצים שבחתונה שלהם יוגשו מנות מושלמות ככל הניתן, ומה יותר מושלם מאשר מנות המוכנות מחומרי גלם עונתיים טריים. הגשת קייטרינג מותאם לעונה גם יבטיח את טריות חומרי הגלם וגם לרוב יצא זול יותר ממנות מיוחדות שזקוקות לחומרי גלם שלא מהעונה. למשל בחתונת חורף כדאי להגיש קינוחים עם תותים אשר זמינים בעונה במקום להתעקש על בננות שהן פרי קיץ.

הגדרת תפריט סביב נושא מסוים

רוב הזוגות בוחרים להגיש קייטרינג מגוון בחתונה שלהם, מנות בשריות וצמחוניות בבופה ואז כמה אפשרויות במנות העיקריות, אך זה לא בהכרח הדבר הכי נכון לעשות. דווקא בחתונות בהן יש נושא מסוים שסביבו התפריט בנוי נחשבות למוצלחות יותר. אתם יכולים למשל להגדיר תפריט קייטרינג לחתונה רק של קייטרינג אסאדו או להגדיר תפריט בסגנון מטבח מסוים (ישראלי, אסייתי, אמריקאי וכו').

כיצד יוגשו המנות בחתונה?

חשוב שתהיה התאמה של תפריט הקייטרינג לצורת ההגשה כי הרבה פעמים כיצד צפויים האורחים לצרוך את המנות בחתונה יותר חשוב מהרצון שלכם להגיש מנות מסוימות בחתונה. למשל אם מדובר על חתונה בטבע כדאי להגדיר תפריט שהוא יותר מבוסס על מנות בופה שאפשר לאכול בעמידה על פני מנות עיקריות גדולות שצריך לאכול אותם בישיבה ליד השולחן.

לא לשכוח לדאוג גם לאנשים עם דרישות תזונתיות מיוחדות

בחתונה שלכם יכולים להיות אורחים עם אלרגיה, אורחים צמחוניים או טבעוניים אז מומלץ לדאוג שלפחות יהיה להם משהו לאכול. אם ידוע לכם מראש שמישהו מהמוזמנים יכול להיות בעייתי באוכל אז מומלץ להתארגן בהתאם. חברות קייטרינג מנוסות יודעות להגיש מגוון מנות גם במקרים בהם יש נושא מרכזי בתפריט, למשל בכל תפריט בשר על האש לחתונה יהיה גם תוספות טבעוניות וסלטים.

הגדירו את מספר המנות בתפריט

כאשר אתם מגדירים תפריט אתם גם צריכים להגדיר את צורת ההגשה של המנות ומספר המנות שיוגשו באירוע. כבר דיברנו בעבר על סגנונות להגשת קייטרינג בחתונה, אז אתם תצטרכו לתת על כך דגש כבר בהגדרת התפריט. האם אתם רוצים להגיש רק בופה בחתונה? רק מנות בישיבה? או שילוב של השניים? זה ישפיע על התפריט עצמו כך שתצטרכו לתת על הנושא הזה דגש בעת הגדרת התפריט.