בניית תפריט קייטרינג כשר לאירועים קטנים עד 200 מוזמנים צריכה לקחת בחשבון מספר אלמנטים שונים מכיוון שבאירועים קטנים התפריט הוא לא סתם עוד ארוחת ערב, אלא הוא אחד מעמודי התווך של האירוע. אז לאחר שבחרתם חברת קייטרינג בצפון, הגיע הזמן לבנות את תפריט האירוע בצורה חכמה ועל פי חוקי הכשרות.

המפתחות להצלחה של תכנון אירועים קטנים הם רבים, החל מבחירת אולם האירועים המתאים ועד לרכישת הספקים המתאימים ביותר. אך אין לאף אחד ספק שבשורה התחתונה, הגורם שהכי משפיע על הצלחה של אירוע משמח כמו חתונה קטנה הוא איכות תפריט הקייטרינג באירוע. לכן, מאוד חשוב שבעל השמחה יבחר בחברת הקייטרינג הנכונה וביחד עם שף החברה ידאג לבנות את תפריט הקייטרינג הטוב ביותר.

בוחרים חברת קייטרינג מקומית כשרה

הצעד הראשון בבניית תפריט הקייטרינג הטוב ביותר הוא כמובן לבחור חברת קייטרינג מקצועית שתייעץ לכם במהלך בניית תפריט קייטרינג האירוע. כאשר בוחרים חברת קייטרינג חשוב לשים לב שהחברה עומדת בשלושה תנאים. ראשית, חברת הקייטרינג מחזיקה בתעודת כשרות עדכנית. שנית, החברה מאפשרת גמישות בתפריטי הקייטרינג שלה. שלישית, מדובר על חברת קייטרינג מקומית.

בונים תפריט לפי תקציב מוגדר וכמות מוזמנים צפויה

אחרי שבחרתם חברת קייטרינג מתאימה תדרשו לקבוע מהו התקציב המיועד לעלויות הקייטרינג ולוודא שהוא מאפשר לכם להגיש את כמות האוכל הנדרשת בהתאם לכמות המוזמנים הצפויה באירוע. הדבר האחרון שאתם רוצים שיתרחש באירוע שלכם הוא שייגמרו המנות מוקדם מדי, אז תמיד כמות האוכל צריכה לבוא על חשבון איכות המנות. אם העלות לסועד גבוהה מדי, בקשו מחברת הקייטרינג מנות זולות יותר (לא בהכרח מעיד על מנות פחות טעימות) בכדי להבטיח שיהיה הרבה יותר מנות ממה שנדרש.

עונתיות מאוד חשובה לאיכות המנות

עונתיות נכונה במרכיבים ובמתכונים עושה הבדל משמעותי באיכות ובטריות תפריט קייטרינג כשר לאירועים קטנים. הרבה חברות קייטרינג חסרות ניסיון בצפון לא מעניקות מספיק דגש על עונתיות, מה שמתבטא בסופו של דבר במנות פחות טעימות. חובה להתאים את תפריט הקייטרינג של האירוע לעונה. למשל בחורף מומלץ להשתמש במנות הכוללות פירות הדר ובחורף להשתמש יותר בפירות קיץ כמו תותים וענבים.

תפריט מגוון עושה שמח לכל האורחים

במידה והחלטתם לוותר על הגשת תפריט בשרים על האש בלבד, חשוב שתייצרו מגוון רחב ככל הניתן של מנות. ככל שהתפריט עצמו כולל יותר סוגים שונים של מאכלים, טעמים, צבעים, מרקמים וטמפרטורות ככה אתם יכולים להיות הרבה יותר רגועים שכל מוזמן באירוע ימצא לפחות משהו שהוא אוהב לאכול. רוב חברות הקייטרינג מתמחות במספר רב של מנות שמהן ניתן להרכיב תפריט קייטרינג מנצח.

צורת הגשת הקייטרינג הרצויה תשפיע על סוגי המנות בתפריט

רוצים להגיש את התפריט בתור בופה? הגשה של מנות עיקריות לשולחן? סגנון הגשה משפחתי? הגשת מתאבנים? או אולי שילוב של שני סגנונות ביחד? אתם צריכים לקחת זאת בחשבון במהלך בניית תפריט הקייטרינג. ישנם מאכלים המתאימים יותר לסגנונות הגשה מסוימים. למשל בשרים עדינים כמו כבד מתאימים יותר בתור מתאבנים או מנות בופה, נתחי אסאדו מתאימים יותר להגשה בסגנון משפחתי וכו'.

אסור לשכוח לקחת בחשבון הגבלות תזונה

היום הרבה יותר שכיח למצוא אנשים עם הגבלות תזונה שונות עקב אלרגיה, בעיות בריאותיות והעדפות תזונה. למשל הרבה אנשים היום מעדיפים להימנע מגלוטן, אלרגיית הבוטנים הרבה יותר שכיחה בקרב ילדים ועוד. בעקבות כך, חשוב לשים דגש על העדפות הגבלות תזונה שכאלו על ידי הפרדה בין מאכלים על פי חוקי הבריאות בישראל ולבנות תפריט קייטרינג שמכיל מספר אפשרויות של מאכלים למוזמנים היותר בעייתיים מבחינה תזונאית.