במהלך בניית תפריט קייטרינג החתונה יש להימנע ממספר טעויות נפוצות בהגשת קייטרינג לחתונה. במידה ותצליחו להימנע מהטעויות הבאות, גם החתונה שלכם תוכתר כהצלחה קולינרית.

אחת ההחלטות המרכזיות ביותר שתאלצו לקחת לגבי הפקת החתונה שלכם היא כמובן הגדרת תפריט קייטרינג לחתונה. הרי חלק ניכר מעלות החתונה שלכם הולך לקייטרינג, ומחקרים הראו שאיכות המנות המוגשות בחתונה הנו החלק המרכזי אשר משפיע על חווית האורחים בחתונה.

אז אם אתם רוצים להשאיר את האורחים בחתונה שלכם עם טעם טוב בפה, אתם צריכים לוודא שאתם מגישים תפריט מנות איכותי. להלן 10 טעויות שכדאי לכם להימנע מהן כאשר אתם בונים תפריט קייטרינג לחתונה שלכם:

1. התפריט לא בנוי לשרת את כמות המוזמנים

הכלל הראשון של קייטרינג לחתונה הוא לבנות תפריט שבנוי בצורה שתאפשר להגיש מספיק מזון כדי להאכיל את כלל האורחים שלך. אז למשל בניית תפריט בופה עם נגיעות של מתאבנים לא יספיק בכדי לספק את התאבון של האורחים בחתונה. תדרשו לדאוג להגיש סלטים, מנות על האש, מרקים ותוספות גדולות כמו תפוחי אדמה ואורז.

2. אין מנות בשריות בתפריט החתונה

במידה ואתם זוג צמחוני או טבעוני, אתם תפתו להגיש בחתונה שלכם תפריט צמחוני או טבעוני בהתאם. זה לא שונה מכך שחובבי שוקולד בוחרים להגיש קינוחים משוקולד מבלי לזכור לדאוג לקינוחי סורבה או אוהבי גבינות שרוצים להגיש תפריט יין וגבינות בחתונה שלהם.

חשוב לזכור שבעוד שהחתונה היא היום המרגש שלכם, אתם צריכים לחשוב גם על ההנאה של המוזמנים שלכם. רוב האנשים אוכלי בשר ואוהבי בשר. אם תתעקשו להגיש תפריט ללא מנות בשריות בחתונה שלכם, אתם מסתכנים בפגיעה קשה בהנאה של כמות גדולה של האורחים בחתונה.

3. תפריט החתונה מכיל מנות שצריך לעבוד קשה בשביל לאכול אותם

יש הרבה מקומות בחתונה שאפשר להשקיע בדברים מורכבים. הכלה יכולה ללבוש שמלה מופלאה עם מספר שכבות, חליפת החתן יכולה להיות מעוטרת בצורה מרשימה, עיצוב אולם האירועים יכול להיות משולב עם תצוגה מפוארת. אך הדבר האחרון שאתם רוצים לעשות הוא להגיש מנות כל כך מסובכות שהאורחים יתקשו לאכול אותם.

מומלץ להימנע מלהגיש מאכלים שדורשים כלי הגשה מיוחדים כמו לובסטר שנדרש לפתח בעזרת כלי מיוחד, בשרים עבים שדורשים סכינים גדולים, עוגות גדולות שצריכות להיחתך במיוחד וכו'.

4. מגישים בשר נא מדי בחתונה

מאכלים בשריים יכולים לבוא במידות עשייה שונות, החל מנא ועד למבושל לזמן ארוך. בעוד שבהחלט יש בשרים מסוימים שמומלץ להגיש במידת עשייה מדיום ומטה, כאשר מדובר על הכנת כמות מנות גדולה להרבה אנשים (ובהתחשב בכך שהרבה פעמים המנות יושבות לפחות חצי שעה בחוץ), מומלץ לבקש משף חברת הקייטרינג להימנע ממידות עשייה נמוכות.

עדיף להיות על הצד הבטוח ולבקש מחברת הקייטרינג להכין את הבשרים במידת מדיום וול בכדי למנוע בעיות עם טריות הבשר. עם זאת, במידה ואתם לוקחים חברת קייטרינג לחתונה המתמחה בהגשת בשרים על האש, אפשר להרגיש יותר בבטחה לגבי מידות העשייה כי הבשרים מוגשים ישירות מהגריל.

5. שימוש מופרז של מאכלים אקזוטיים בתפריט הקייטרינג לחתונה

אם אתם זוג שמבין הרבה באוכל ואוהב להתנסות במגוון סוגים של מאכלים, יכול מאוד להיות שאתם תעשו את הטעות הנפוצה בקרב הרבה חתונות ותבחרו להגיש יותר מדי מנות מיוחדות.

זה בסדר לשדרג את תפריט הקייטרינג לחתונה עם איזה מאכל מיוחד אחד או שתיים, אך רוב התפריט צריך להיות מורכב ממאכלים מסורתיים שאתם יודעים שאהובים על מרבית הסועדים בחתונה.