החלטתם להגיש תפריט בשרי בחתונה שלכם? הגיע הזמן לקחת החלטה על איזה סגנון קייטרינג בשרי לחתונה הכי מתאים לכם – צלייה ארוכה או הגשת מנות בשריות על אש. המשיכו לקרוא בכדי לדעת איזה סגנון הגשת קייטרינג לחתונה הכי מתאים עבורכם.

כיום כל תפריט קייטרינג לחתונה מתבסס ברובו על מנות בשריות, אלא אם מדובר על חתונה בקונספט מיוחד. אך בשנים האחרונות ניתן גם לראות יותר ויותר זוגות מאורסים אשר בוחרים להגיש תפריט קייטרינג בשרי בלבד לחתונה שלהם. אם גם אתם החלטתם להגיש תפריט בשרי בלבד בחתונה, הגיע הזמן שתבחרו איזה סגנון הגשה אתם רוצים שהתפריט הבשרי שלכם יכלול – הגשת בשרים על האש או הגשת אסאדו.

אין ספק שמנות בשריות הן מנות מאוד מוצלחות לכל אירוע משמח, ובמיוחד לאירוע גדול כמו חתונה. שלא כמו אירועים קטנים, הרבה יותר קל להכין בשרים ולדאוג שהם ישמרו טריים לכל אורך האירוע. בשונה ממאכלים חלביים ומאכלים קרים שיכולים להתקלקל מאוד מהר, מאכלים בשרים נשארים ראויים למאכל הרבה זמן. אי אפשר לטעות עם תפריט קייטרינג בשרי לחתונה, רק חשוב לבחור את צורת ההגשה המתאימה ביותר לחתונה.

צורת הגשה אסאדו לחתונה

בצורת הגשה זו מכינים על גריל אש מברזל נתחי בשר גדולים מאוד הנקראים אסאדו, לצד סוגי בשרים נוספים, בצלייה ארוכה של כמה שעות. הצלייה הארוכה הזאת (על אש קטנה) מרככת את הבשר ויוצרת טעם מופלא לאורחים. ברגע שנתחי הבשר הללו מוכנים ניתן לחתוך לאורחים מנתח הגדול ישירות לצלחת לטריות וטעם נפלאים.

היתרונות הגדולים בבחירה של צורת הגשה זו לתפריט קייטרינג לחתונה היא תחילה הטעם הנפלא של נתח בשר שנצלה בצלייה ארוכה. בנוסף לכך, הטריות של הנתחים שיוצרים ישירות מהגריל בשרים הופכים את המנה למושלמת עבור חתונות הנערכות בטבע (חלופה מצוינת להכנת מנות במטבח ושינוען למתחם החתונה). עוד בזאת, הצלייה סביב גריל בשרים גדול מרשימה מאוד וויזואלית ומשדרגת כל חתונה במתחם אירועים פתוח.

חשוב לדעת שישנן כמה חסרונות בהגשת של תפריט בשרים בצלייה ארוכה. ראשית, יש להתחיל את הצלייה כמה שעות לפני האירוע וזה יכול להוות בעיה לוגיסטית במספר מתחמי אירועים. שנית, נדרש לרוב לצלות כמות בשר גדולה יותר מראש בגלל הנתחים הגדולים הנדרשים לצלייה אורכה.

צורת הגשה של בשרים על האש

צורת הגשה זו היא צורת הגשת הבשרים שיותר מוכרת לישראלים. בחתונה שמגישים בה תפריט בשרים על האש יש לרוב מספר עמדות גריל שונות, עמדות גריל על בסיס פחמים או גז, שבהם מכינים סוגים שונים של בשרים על האש כמו סטייק פרגית, שיפודים, קבבים וכו'. עשייה מהירה של הבשרים עם תיבול בהתאם לדרישות החתונה.

היתרונות הגדולים לזוגות מאורסים שבוחרים להגיש בשרים על האש היא כמובן המהירות בהכנת המאכלים וטריותם. בכל עמדת מזון יש שף מטעם חברת הקייטרינג שמכין את הבשרים על האש לאורך האירוע עבור האורחים, כך שהם מקבלים את המנות ישירות מהגריל. יתרון נוסף של צורת הגשה זו היא שהבשרים נעשים לאורך האירוע על פי דרישות הביקוש ואז כמות הבשר העודפת לא עולה על הגריל סתם. נוסף על כך, חשוב לדעת שרוב אולמות האירועים וגם חברות קייטרינג בצפון עובדים בסגנון הגשת בשרים על האש מכיוון שזה הרבה יותר נוח להתכונן אליו לוגיסטית בהשוואה להקמת גריל אש לצלייה ארוכה של נתח אסאדו.

החיסרון בהגשת מנות בשריות על האש הוא שיש צורך בכמות כוח אדם גדולה יותר של צוות חברת הקייטרינג לחתונה. במקום מישהו אחד שאחראי על צליית הגריל (כמו בצורת הגשת אסאדו) יש על כל גריל נפרד שף שאחראי על הכנת הבשרים.