עלויות הגשת קייטרינג בצפון יכולות די בקלות לנצל לכם את כל תקציב הפקת האירוע, ולכן, חשוב לנסות לחסוך על הקייטרינג היכן שניתן. מצד שני, אתם לא רוצים להגיש תפריט קייטרינג שישאיר את האורחים באירוע רעבים. בכדי להשיג את האיזון המושלם בין תפריט לעלויות קייטרינג, הנה מספר טיפים מועילים על תכנון קייטרינג לאירועים קטנים בצפון.

בין אם מעסיקים חברת קייטרינג לאירוע או בין אם מבצעים את הקייטרינג לאירוע בצורה עצמאית, אין זה סוד שהעלות הגדולה ביותר בכל אירוע היא הקייטרינג. בעקבות כך חשוב לפעול בצורה חכמה כאשר מתכננים את הקייטרינג לאירוע. את זה ניתן לעשות בצורה טובה יותר באמצעות מספר טיפים של תכנון קייטרינג לאירועים קטנים בצפון שאנו רוצים לשתף אתכם:

1. בחרו סגנון הגשת קייטרינג בצפון שתואם את תקציב האירוע

אם במקרה אין לכם את התקציב בכדי ללכת על סגנון הגשה מסורתי (שהוא לרוב יקר יותר) אז אתם חייבים לבחור בסגנון הגשה שתואם את תקציב הקייטרינג שלכם. ישנם מספר סגנונות הגשת קייטרינג לאירועים קטנים שיכולים להעניק לכם את המקסימום עבור התקציב.

לדוגמה, אתם יכולים לבחור להגיש מאכלים בסגנון משפחתי ולקבל מקסימום כמות אוכל עבור תקציב קטן יחסית. אתם לחילופין יכולים לבחור בחברת קייטרינג בשרי לחתונה ולהגיש תפריט בשרי בלבד וכו'.

2. הגבילו את אפשרויות הבחירה

מסורת הגשת הקייטרינג בצפון לפני הרבה שנים דגלה בהגשת מגוון רחב ככל הניתן של מנות בכדי ליצור מבחר אפשרויות ולהציג יוקרה. היום יותר ויותר אנשים מבינים שעדיף לבזבז פחות על הגשת תפריט מאוד מגוון ולהתרכז יותר באיכות המנות המוגשות.

במקום להגיש עשרות מנות במהלך שלב קבלת הפנים ומעל שלוש מנות עיקריות, השקיעו את תקציב האירוע בכמה מנות דגל מרכזיות איכותיות וטעימות.

3. משתמשים בצלחות קטנות

טריק פופולארי שניתן לעשות בעת הגשת קייטרינג באירוע קטן על מנת לחלק טוב יותר את כמויות האוכל הוא על ידי הגשה לאורחים בצלחות קטנות מאוד. רוב האורחים לוקחים יותר ממה שהם יכולים לאכול באירוע, במיוחד בצורת הגשה של בופה או עמדות מזון, אז הגבלת גודל הצלחות ישמור על כמויות האוכל לאלו שבאמת רעבים.

התייעצו עם חברת הקייטרינג שלכם לגבי גודל הצלחות המוגשות בכל עמדה וההתאמה שלהם למזון המוגש באירוע.

4. מצאו פתרונות מתכלים לכלי הגשה

אחת הדרכים האפקטיביות ביותר לחסוך בעלויות הגשת קייטרינג בצפון מבלי לאבד שום דבר מאיכות המנות היא על ידי מציאת פתרונות מתכלים לכלי ההגשה. הגשה של חלק מהמנות בפתרונות הגשה מתכלים כמו נייר, ניילון וכו' יכולים לחסוך לכם מאות שקלים.

לדוגמה, אפשר לבחור להקים תחנת מזון המגישה בשר בפיתה שעטופה בנייר הגשה במקום בצלחת.

5. היופי הוא בפשטות התפריט

כדאי להפנים שאיכות וטעם המזון תמיד עולה על יופי והגשה. אם אתם לא רוצים להוציא יותר מדי כספים על תפריט קייטרינג בצפון, אבל כן רוצים שהאורחים יצאו מהאירוע שבעים ומרוצים – התמקדו בטעם המנות ופחות בנראות. המנות באירוע לא חייבות להיות מוגשות בצורה מפוארת שתעלה את מחירי המנות.

בדרך כלל מנות פשוטות וטעימות כמו בשר, תפוח אדמה, פסטה, בטטה, לחמים וכו' הם ההימור הכי טוב.

6. קונים אלכוהול בנפרד – במידה וכדאי

בעוד שישנן הרבה חברות קייטרינג בצפון אשר מעניקות עסקאות חבילה של מנות עם אלכוהול במחירים מאוד אטרקטיביים, לא בהכרח קניית אלכוהול ביחד עם תפריט המנות יוצא הכי זול. במידה ואתם יכולים לקבל מחיר זול יותר בקנייה מרוכזת ישירות מיבואן משקאות חריפים, מומלץ לעשות זאת.

לפני שאתם סוגרים על רכישת אלכוהול ישירות מחברת קייטרינג בצפון, בדקו האם אתם יכולים לקבל הצעה טובה יותר בקנייה עצמאית של האלכוהול ישירות מהיבואן.