ההחלטה על סגנון הגשת הקייטרינג באירוע היא מאוד חשובה, כאשר בדרך כלל קייטרינג בצפון מתחלק היום בין סגנון הגשה משפחתי לסגנון הגשת קייטרינג כבופה. לפני שאתם לוקחים החלטה סופית לגבי סגנון ההגשה של האירוע שלכם, חשוב שתכירו את ההבדלים בעלויות ההגשה של שני הסגנונות הללו.

קייטרינג לאירוע מתבסס על מגוון החלטות שונות בנוגע לתפריט המנות המוגש, לרבות סגנון ההגשה של המנות. בעלי שמחות רבים נוטים ללכת על הגשה מסורתית של בופה ומנות עיקריות, אך בשנים האחרונות ניתן להבחין ביותר אירועים בצפון המגישים מנות בסגנון משפחתי. בסגנון זה המנות מוגשות ישירות לשולחנות האורחים כהוות נפשם כמו ארוחה משפחתית של יום שישי.

עם זאת, לא משנה באיזה סגנון הגשה בוחרים לאירוע הדבר החשוב ביותר להפקה של אירוע מוצלח הוא לא לחרוג מתקציב ההפקה. אל תשכחו שקייטרינג הוא בין החלקים הכי יקרים בחתונה, באירוע בר מצווה וכו'. אז מאוד חשוב להכיר את כל העלויות השונות של הגשת קייטרינג בצפון ומהן ההשלכות הכספיות של בחירה בסגנון הגשת קייטרינג משפחתי לבין סגנון הגשת קייטרינג בופה.

העלויות של הגשת קייטרינג בסגנון בופה

בופה היא צורת הגשה שבה כלל המנות באירוע מוגשות על שולחנות ארוכים שמאפשרים לאורחים לגשת ולקחת מהשולחנות כמה שהם רוצים מהמנות המוגשות. לרוב צוות המלצרים של חברת הקייטרינג ידאגו למלא מחדש את השולחנות כאשר מגשים ומאכלים מסוימים נגמרים. צורת הגשת קייטרינג זאת מאפשרת לאורחים לקחת מהשולחן את מה שהם רוצים בקלות ובמהירות לאורך כל האירוע. בופה היא צורת ההגשה המסורתית ביותר לאירועים גדולים כמו חתונה, כאשר לרוב הוא מקבל חיזוק גם בהגשה של מנות עיקריות בהמשך הערב, ובתור קייטרינג לאירוע חברה.

מבחינת עלויות של ההגשה חשוב לשים לב שברוב המקרים תפריט הקייטרינג חייב להיות הרבה יותר מגוון. יש לדאוג להגיש מספר רב של מנות שונות שמהם האורחים יוכלו לבחור, לרוב פי שתיים מסגנונות הגשה אחרים. זה אומר שחברת הקייטרינג צריכה לבנות תפריט קייטרינג עם יותר מנות, מה שמגדיל את עלויות ההגשה.

נוסף על כך, יש לדאוג שצוות המלצרים ישמרו על ההיצע של המנות בופה, כך שיש להעסיק מלצרים שיפקחו על שולחנות הכיבוד וימלאו את המגשים במנות טריות נוספות בעת הצורך. במידה ומדובר על אירוע גדול במיוחד אז יהיה צורך בצוות מלצרים גדול במיוחד לכל אורך האירוע.

כיצד ניתן לחסוך בעלויות של הגשת בופה?

בחירה במנות זולות יותר שניתן להגיש בצורה יפה לעין היא הדרך הנכונה ביותר לחסוך בבופה. הגשה למשל של קייטרינג אסאדו שבה חברת הקייטרינג מכינה מגוון מאכלים שונים על אותו גריל הוא לרוב זול יותר מהעסקת חברת קייטרינג שתגיש תמהיל מאכלים בשרי וחלבי.

העלויות של הגשת קייטרינג בסגנון משפחתי

כמו שכבר ציינו לעיל, הגשה של סגנון משפחתי מתבססת על צורת ההגשה בארוחות החג המשפחתיות. כל האורחים יושבים מסביב לשולחן ומגישים להם את המנות במגשים גדולים לשולחן, כאשר כל אחד לוקח לעצמו לצלחת כמה שהוא רוצה. זאת גישה מאוד חמה ומשפחתית שתופסת פופולאריות בשנים האחרונות.

מבחינת עלויות של הגשה בסגנון זה חשוב לדעת שברוב המקרים האורחים נוטים לאכול יותר ולהשאיר הרבה יותר שאריות. כך שפה יש להשקיע גם בכמויות אוכל גדולות יותר, אך בשונה מהגשת בופה אפשר להגיש מבחר מצומצם של מנות.

מבחינת מלצרים יש להצמיד מלצר לכל שולחן (או מספר שולחנות אם יש הגבלה של תקציב) שישרת את היושבים ולשמור על הצלחות מלאות. ככל שיש יותר שולחנות פעילים כך תדרשו להעסיק יותר מלצרים.

כיצד ניתן לחסוך בעלויות של הגשת קייטרינג בסגנון משפחתי?

בכדי לשמור על הוצאה נורמלית בסגנון הגשה משפחתי מומלץ להגיש עד 3 מנות בשר ועד 3 תוספות עיקריות, לצד ירקות ולחמים. האפשרות להגיש תפריט מצומצם חוסך אלפי שקלים. גם מבחינת מלצרים, כמו שציינו, ניתן לצמצם את סדק המלצרים על חשבון מהירות השירות לשולחנות אם רוצים לחסוך עלויות קייטרינג בצפון.