הקייטרינג בחתונה יהיה כנראה הגורם המרכזי שיחליט כיצד האורחים בחתונה שלכם ירגישו, ולכן אתם צריכים לשים דגש רב על מציאת חברת קייטרינג בצפון שמגישה מנות איכותיות. בכדי באמת להעריך את היכולות של החברה כדאי שתדעו כמה דברים על הגשת קייטרינג בצפון.

בהפקה של חתונה, או כל אירוע גדול אחר, יש מספר החלטות קריטיות שבהן תלויה ההצלחה השל האירוע. אחת מאותן החלטות גדולות היא כמובן הבחירה בחברת קייטרינג. אתם צריכים להבין איזה שירותים חברות קייטרינג בצפון מעניקות וכיצד אתם יכולים להעריך את איכות השירות שלהן. אז לפני שאתם פונים לחברות קייטרינג בצפון לפגישת טעימות, חשוב שתדעו את הדברים הבאים.

איך קובעים תקציב לחלק הקייטרינג באירוע?

חשוב לדעת מהו הסכום שאתם מוכנים לשים על חלק הקייטרינג בחתונה לפני שאתם פונים לקבל הצעות מחיר מחברות קייטרינג בצפון. שאתם יודעים כמה אתם יכולים להוציא על המנות באירוע אתם יכולים דבר ראשון לצמצם את רשימת חברות הקייטרינג הפוטנציאליות ולחסוך לכם זמן על יצירת קשר עם חברות יקרות מדי עבורכם. נוסף על כך תוכלו להשתמש בסכום התקציב הנקבע בכדי להוריד את עלויות הצעות המחיר של אותן חברות במהלך משא ומתן.

יש מספר דרכים לקבוע תקציב לקייטרינג של חתונה:

  • להחליט מהו תקציב שאתם מוכנים להוציא על כל החתונה ואז להשאיר חצי מהתקציב להגשת המנות וכל ההוצאות הנלוות לכך כגון שתייה.
  • לקבוע מחיר ראש לכל סועד, שנגרר מהערכה לכמות המזון שרוצים להגיש בחתונה לכל מוזמן, ואז להכפיל את המחיר לסועד בכמות המוזמנים הצפויה להגיע (עם תוספת תשלום למקרה שיגיעו יותר אורחים מהצפוי).
  • לקבוע את עלות הקייטרינג לחתונה על פי הערכות קבועות של חברת הקייטרינג. לכל חברת קייטרינג יש מחירים שנעים על פי כמות המוזמנים הצפויה על סמך הניסיון שלהם מחתונות דומות.

קייטרינג של אולם האירועים או חברת קייטרינג חיצונית?

יש לכם שתי אפשרויות לבחירת שירות קייטרינג לחתונה, השכרת אולם אירועים שמעניק גם שירות קייטרינג או העסקת חברת קייטרינג חיצונית.

במקרה שבו אתם בוחרים אולם אירועים עם קייטרינג משל עצמו אז המנות מוכנות במטבח האולם, זה מצד אחד מאוד נוח שאתם משלמים על האולם והקייטרינג במקום אחד אך מצד שני אתם תדרשו להתפשר על המנות שהאולם מגיש בכל האירועים שלו.

אם אתם מעסיקים חברת קייטרינג חיצונית לחתונה אז אתם בעצם יכולים לבחור כל חברת קייטרינג בצפון שאתם רוצים בלי שום הגבלה של סוג מנות או תפריט מסוים. אתם יכולים להחליט לבחור בחברת קייטרינג שמגישה תפריט בשרי כשר או לבחור בחברת קייטרינג שמגישה מאכלים טבעוניים, כל האפשרויות פתוחות. מצד אחד אתם מקבלים הרבה יותר חופש להגיש מה שאתם רוצים בחתונה שלכם אך מצד שני זה יצריך מכם הרבה יותר עבודה בתכנון החתונה.

השוואה על איכות השירות בין חברות קייטרינג

חשוב לזכור שכאשר אתם משווים הצעות מחיר על הגשת קייטרינג בצפון בין חברות קייטרינג זה לא תמיד השוואה על אותו איכות ושירות. כלומר חברת קייטרינג אחת שמציעה מנות בשריות של 200 שקל לסועד לא בהכרח תהיה אופציה טובה יותר בהשוואה לחברה שמציעה הצעת מחיר של 300 שקל לסועד. זאת מכיוון שמחיר המנה לסועד תלויה בגורמים רבים כגון איכות חומרי הגלם, מורכבות המנה, איכות השירות בהגשת המנות, שירות בר משקאות, ניסיון של החברה בהגשת קייטרינג בטבע אם מדובר על חתונה בטבע ועוד. בגלל זה אתם צריכים לבדוק בדיוק מה כל חברת קייטרינג מציעה לכם בהצעת המחיר, להגיע לטעימות בכדי להבין את איכות המנות, לקבל תשובות לשאלות שצצות לכם על שירות הקייטרינג שלהן ורק לאחר מכן לבצע השוואה בין הצעות המחיר. במילים פשוטות יותר, חשוב לדעת שהמחיר הוא לא הגורם היחידי בהשוואה בין חברות קייטרינג בצפון.